Nikon dalekohled WX 7x50 IF

Kód: AG-NI03127

Detailní popis produktu

Tyto špičkové dalekohledy vytvořené pro náročné pozorovatele hvězdné oblohy jsou vybaveny optickým systémem srovnačem pole, který koriguje zklenutí pole a zaručuje křišťálově čistý obraz od středu až do krajů.

Úplný odraz a vysoká hodnota propustnosti světla hranolů typu Abbe-Koenig zaručují výjimečnou úroveň jasu obrazu, která je potřebná pro doplnění výjimečného optického výsledku v oblasti širokoúhlého zorného pole.

Dalekohledy WX 7×50 IF nabízejí zdánlivý zorný úhel 66,6° a předsunutí výstupní pupily okulárů 17,7 mm.

Parametry a popis

Každý tubus obsahuje tři optické členy ze skel ED (optické členy s extrémně nízkým rozptylem světla) pro kontrastní obraz s vysokým rozlišením a korekci barevné vady, takže budete moci pozorovat jemné barevné rozdíly mezi hvězdami až do krajů zorného pole.

Všechny čočky a hranoly jsou opatřeny vysoce kvalitními vícenásobnými antireflexními vrstvami pro stejnoměrně vysokou propustnost v celém rozsahu viditelného světla a získání přirozenějšího a brilantnějšího obrazu.

Aby bylo možné zaručit každému – včetně nositelů brýlí – vynikající pozorovací zážitek, překonali konstruktéři dalekohledů Nikon WX extrémní konstrukční nároky a dosáhli velkého předsunutí výstupní pupily okulárů v kombinaci s extrémně širokoúhlým zorným polem.

Hořčíková slitina zaručuje vysokou odolnost a nízkou hmotnost těla, zatímco otočné a posuvné gumové očnice zvyšují pozorovací komfort – bez ohledu na délku vašeho pozorování.Klíčové vlastnosti:

Použitím okulárů s vynikající optickou výkonností se dosahuje extrémně širokoúhlého zorného pole.

Minimalizací astigmatismu a komy je dosaženo ostrého a brilantního obrazu při zachování stejné ostrosti obrazu od středu až do krajů zorného pole.

Pokud nevnímáte okraje zorného pole, zažíváte pocit, jako kdybyste sami kráčeli v prostoru mezi hvězdami.Optický systém rovnače pole koriguje zklenutí pole od středu až do krajů zorného pole.

Za současného získání extrémně širokoúhlého zorného pole zaručuje ostrý a brilantní obraz v celém zorném poli a umožňuje ponořit se do širokého pohledu na shluky hvězd nebo galaxie při současném zobrazení jednotlivých hvězd jako ostrých bodů.Využití tří optických členů ze skel ED (optická skla s extrémně nízkým rozptylem světla) v každém tubusu koriguje až do úplných okrajů zorného pole barevnou vadu způsobující barevné obrysy a produkuje kontrastní obraz s vysokým rozlišením.Všechny čočky a hranoly jsou opatřeny vysoce kvalitními vícenásobnými antireflexními vrstvami pro stejnoměrně vysokou propustnost v celém rozsahu viditelného světla a získání přirozenějšího a brilantnějšího obrazu.

Dalekohledy reprodukují jemné barvy hvězd na noční obloze s maximální věrností.Hranoly typu Abbe-Koenig dosahují úplného odrazu na všech plochách a poskytují vysokou propustnost světla pro jasnější zorné pole.Využití vrstev pro fázovou korekci na „střechách“ hranolů typu Abbe-Koenig – které korigují fázový posun světla při jeho odrazu uvnitř hranolů – zajišťuje vysoké rozlišení a vysoký kontrast obrazu.Optická konstrukce dosahuje současně extrémně širokoúhlého zorného pole a velkého předsunutí výstupní pupily.

Výjimečně širokoúhlé zorné pole lze komfortně využívat až do krajů i při použití brýlí.Všechny čočky a hranoly jsou vyrobeny z optických skel bez příměsí olova a arzénu.Otočné a posuvné gumové očnice s šesti polohami opatřenými záskoky zaručují snadné umístění oka do optimální pozice výstupní pupily.Kroužek pro nastavení dioptrické korekce se značkou umožňuje snazší nastavení.Vodotěsná konstrukce zaručuje, že nedojde k poškození dalekohledu při jeho potopení do vody o maximální hloubce 5 m po dobu 10 minut. (Podle testovacích podmínek společnosti Nikon).Dalekohledy nejsou určeny k použití pod vodou.Vzduchotěsná konstrukce s tělem plněným dusíkem zamezuje zamlžování optiky a výskytu plísní, zejména při výrazných změnách teplot.Hořčíková slitina použitá pro tvorbu odolného a současně lehkého těla umožňuje pozorování z ruky.Objektivy umožňují nasazení filtrů se závitem o průměru 55 mm (P = 0,75).Dalekohledy se dodávají včetně speciálního stativového adaptéru (TRA-4), který umožňuje jejich upevnění na stativ.

Doplňkové parametry

Kategorie: WX
Záruka: 2 roky
Objednací kód: NI03127
Délka [mm]: 157
Šířka [mm]: 139
Hmotnost [g]: 795
PartNo: BAA854WA
Název výrobku: Nikon dalekohled WX 7x50 IF

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: