Nikon dalekohled WX 10x50 IF

Kód: AG-NI03126
230 998,95 Kč
Na dotaz

100 let špičkových optických technologií spojených dohromady s nadšením a perfektním řemeslným zpracováním. Dalekohled WX 10x50 IF, který je klenotem na koruně produkce dalekohledů Nikon, je nyní nabízen v sérii k 100. výročí firmy Nikon. Tento dalekohled je zkonstruován pro náročné pozorovatele h...

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tyto špičkové dalekohledy vytvořené pro náročné pozorovatele hvězdné oblohy jsou vybaveny optickým systémem srovnačem pole, který koriguje zklenutí pole a zaručuje křišťálově čistý obraz od středu až do krajů.

Úplný odraz a vysoká hodnota propustnosti světla hranolů typu Abbe-Koenig zaručují výjimečnou úroveň jasu obrazu, která je potřebná pro doplnění výjimečného optického výsledku v oblasti širokoúhlého zorného pole.

Dalekohledy WX 10×50 IF nabízejí zdánlivý zorný úhel 76,4° a předsunutí výstupní pupily okulárů 15,3 mm.

Parametry a popis

Každý tubus obsahuje tři optické členy ze skel ED (optické členy s extrémně nízkým rozptylem světla) pro kontrastní obraz s vysokým rozlišením a korekci barevné vady, takže budete moci pozorovat jemné barevné rozdíly mezi hvězdami až do krajů zorného pole.

Všechny čočky a hranoly jsou opatřeny vysoce kvalitními vícenásobnými antireflexními vrstvami pro stejnoměrně vysokou propustnost v celém rozsahu viditelného světla a získání přirozenějšího a brilantnějšího obrazu.

Aby bylo možné zaručit každému – včetně nositelů brýlí – vynikající pozorovací zážitek, překonali konstruktéři dalekohledů Nikon WX extrémní konstrukční nároky a dosáhli velkého předsunutí výstupní pupily okulárů v kombinaci s extrémně širokoúhlým zorným polem.

Hořčíková slitina zaručuje vysokou odolnost a nízkou hmotnost těla, zatímco otočné a posuvné gumové očnice zvyšují pozorovací komfort – bez ohledu na délku vašeho pozorování.Klíčové vlastnosti:

Použitím okulárů s vynikající optickou výkonností se dosahuje extrémně širokoúhlého zorného pole.

Minimalizací astigmatismu a komy je dosaženo ostrého a brilantního obrazu při zachování stejné ostrosti obrazu od středu až do krajů zorného pole.

Pokud nevnímáte okraje zorného pole, zažíváte pocit, jako kdybyste sami kráčeli v prostoru mezi hvězdami.Optický systém rovnače pole koriguje zklenutí pole od středu až do krajů zorného pole.

Za současného získání extrémně širokoúhlého zorného pole zaručuje ostrý a brilantní obraz v celém zorném poli a umožňuje ponořit se do širokého pohledu na shluky hvězd nebo galaxie při současném zobrazení jednotlivých hvězd jako ostrých bodů.Využití tří optických členů ze skel ED (optická skla s extrémně nízkým rozptylem světla) v každém tubusu koriguje až do úplných okrajů zorného pole barevnou vadu způsobující barevné obrysy a produkuje kontrastní obraz s vysokým rozlišením.Všechny čočky a hranoly jsou opatřeny vysoce kvalitními vícenásobnými antireflexními vrstvami pro stejnoměrně vysokou propustnost v celém rozsahu viditelného světla a získání přirozenějšího a brilantnějšího obrazu.

Dalekohledy reprodukují jemné barvy hvězd na noční obloze s maximální věrností.Hranoly typu Abbe-Koenig dosahují úplného odrazu na všech plochách a poskytují vysokou propustnost světla pro jasnější zorné pole.Využití vrstev pro fázovou korekci na „střechách“ hranolů typu Abbe-Koenig – které korigují fázový posun světla při jeho odrazu uvnitř hranolů – zajišťuje vysoké rozlišení a vysoký kontrast obrazu.Optická konstrukce dosahuje současně extrémně širokoúhlého zorného pole a velkého předsunutí výstupní pupily.

Výjimečně širokoúhlé zorné pole lze komfortně využívat až do krajů i při použití brýlí.Všechny čočky a hranoly jsou vyrobeny z optických skel bez příměsí olova a arzénu.Otočné a posuvné gumové očnice s šesti polohami opatřenými záskoky zaručují snadné umístění oka do optimální pozice výstupní pupily.Kroužek pro nastavení dioptrické korekce se značkou umožňuje snazší nastavení.Vodotěsná konstrukce zaručuje, že nedojde k poškození dalekohledu při jeho potopení do vody o maximální hloubce 5 m po dobu 10 minut. (Podle testovacích podmínek společnosti Nikon).Dalekohledy nejsou určeny k použití pod vodou.Vzduchotěsná konstrukce s tělem plněným dusíkem zamezuje zamlžování optiky a výskytu plísní, zejména při výrazných změnách teplot.Hořčíková slitina použitá pro tvorbu odolného a současně lehkého těla umožňuje pozorování z ruky.Objektivy umožňují nasazení filtrů se závitem o průměru 55 mm (P = 0,75).Dalekohledy se dodávají včetně speciálního stativového adaptéru (TRA-4), který umožňuje jejich upevnění na stativ.stativ.

Doplňkové parametry

Kategorie: WX
Záruka: 2 roky
PartNo: BAA855WA
Název výrobku: Nikon dalekohled WX 10x50 IF
Objednací kód: NI03126
Hmotnost [g]: 795
Šířka [mm]: 139
Délka [mm]: 157
EAN: 018208160341

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: