Dne 4. 7. 2022 ZAVŘENO

Proč volit značku Meopta a jak se orientovat v široké nabídce?

Meopta je česká firma s dlouholetou tradicí – založena byla v roce 1933. V současné době disponuje všemi podstatnými technologiemi potřebnými k výrobě dalekohledů a ve většině těchto technologií patří ke světové špičce.

Má vypracovaný velmi efektivní systém výroby, kontroly a zkoušení výrobků, který jim dává vysokou míru spolehlivosti i v těch nejtěžších podmínkách. I proto si Meopta může dovolit dát uživatelům svých prémiových výrobků možnost rozšíření záruky až na 30 let.

 

Srovnání kategorií napříč produkty

Aktuální portfolio sportovní optiky Meopta je široké a orientace v něm může představovat pro méně zkušeného uživatele problém. Vlastnosti jednotlivých řad a produktů jsou podrobně popsány v dílčích kategoriích na našem eshopu a z jejich porovnání jsou základní technické rozdíly zřejmé.

Prémiové řady dalekohledů a puškohledů

Řady prémiových výrobků jsou nejčastěji nazvány MeoStar (např. puškohledy MeoStar R2, binokuláry MeoStar B1 Plus či spektivy MeoStar S2). Binokulár s dálkoměrem MeoRange rovněž představuje to nejlepší z nabídky dané kategorie.

Typickými obecnými vlastnostmi těchto výrobků jsou zaručená plná funkcionalita v rozsahu teplot od -25°C do + 55°C, rozsah skladovacích teplot je od -40°C do +70°C, přístroje bývají vodotěsné do hloubky 2m. Charakteristickou vlastností je brilantní optický výkon, na němž už lze jen stěží co zlepšovat.  

K prémiovým výrobkům se řadí i taktické puškohledy ZD a zejména řada MeoTac, dále nové taktické zaměřovače MeoAce a kolimátory MeoRed či zvětšovací modul MeoMag.

 

Řady dalekohledů a puškohledů s výborným poměrem cena/výkon

Řady vyznačující se vysokým poměrem cena/výkon jsou označovány jako MeoPro, v poslední době MeoPro Optika (např. puškohledy MeoPro Optika6, binokuláry MeoPro, MeoPro Optika apod.). Jsou cíleny na ekonomicky orientovanou část uživatelů, kteří nemají ve zvyku přístroje používat v nejtvrdších podmínkách. Typickým rozsahem funkčních teplot řad MeoPro je interval -15°C až + 50°C, vodotěsnost bývá do hloubky 1m.   

Zvláštní dalekohledy 

Řada MeoSport aktuálně obsahující jediný kapesní binokulár 8x25 představuje opačný konec spektra –  levný přístroj, který je možné mít bez obav uložený třeba v autě pro nenadálé případy. Samozřejmě, že odolnost a optický výkon zde nepředstavují to nejlepší, co Meopta umí. 

Výrobky nepředstavující ucelenou řadu (např. spektiv TGA) je třeba posuzovat individuálně, výše uvedené hrubé rozdělení není v těchto případech použitelné.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení