Proč volit značku Meopta a jak se orientovat v široké nabídce?

Meopta je česká firma s dlouholetou tradicí – založena byla v roce 1933. V současné době disponuje všemi podstatnými technologiemi potřebnými k výrobě dalekohledů a ve většině těchto technologií patří ke světové špičce.

Má vypracovaný velmi efektivní systém výroby, kontroly a zkoušení výrobků, který jim dává vysokou míru spolehlivosti i v těch nejtěžších podmínkách. I proto si Meopta může dovolit dát uživatelům svých prémiových výrobků možnost rozšíření záruky až na 30 let.

 

Srovnání kategorií napříč produkty

Aktuální portfolio sportovní optiky Meopta je široké a orientace v něm může představovat pro méně zkušeného uživatele problém. Vlastnosti jednotlivých řad a produktů jsou podrobně popsány v dílčích kategoriích na našem eshopu a z jejich porovnání jsou základní technické rozdíly zřejmé.

Prémiové řady dalekohledů a puškohledů

Řady prémiových výrobků jsou nejčastěji nazvány MeoStar (např. puškohledy MeoStar R2, binokuláry MeoStar B1 Plus či spektivy MeoStar S2). Binokulár s dálkoměrem MeoRange rovněž představuje to nejlepší z nabídky dané kategorie.

Typickými obecnými vlastnostmi těchto výrobků jsou zaručená plná funkcionalita v rozsahu teplot od -25°C do + 55°C, rozsah skladovacích teplot je od -40°C do +70°C, přístroje bývají vodotěsné do hloubky 2m. Charakteristickou vlastností je brilantní optický výkon, na němž už lze jen stěží co zlepšovat.  

K prémiovým výrobkům se řadí i taktické puškohledy ZD a zejména řada MeoTac, dále nové taktické zaměřovače MeoAce a kolimátory MeoRed či zvětšovací modul MeoMag.

 

Řady dalekohledů a puškohledů s výborným poměrem cena/výkon

Řady vyznačující se vysokým poměrem cena/výkon jsou označovány jako MeoPro, v poslední době MeoPro Optika (např. puškohledy MeoPro Optika6, binokuláry MeoPro, MeoPro Optika apod.). Jsou cíleny na ekonomicky orientovanou část uživatelů, kteří nemají ve zvyku přístroje používat v nejtvrdších podmínkách. Typickým rozsahem funkčních teplot řad MeoPro je interval -15°C až + 50°C, vodotěsnost bývá do hloubky 1m.   

Zvláštní dalekohledy 

Řada MeoSport aktuálně obsahující jediný kapesní binokulár 8x25 představuje opačný konec spektra –  levný přístroj, který je možné mít bez obav uložený třeba v autě pro nenadálé případy. Samozřejmě, že odolnost a optický výkon zde nepředstavují to nejlepší, co Meopta umí. 

Výrobky nepředstavující ucelenou řadu (např. spektiv TGA) je třeba posuzovat individuálně, výše uvedené hrubé rozdělení není v těchto případech použitelné.