Spektiv MeoStar S2 82 HD šikmý

Kód: MEO-03926513809360
Skladem i na prodejně
62 376 Kč
Na dotaz

Pozorujte a foťte přírodu nebo noční oblohu. Konečně ostré fotky detailů i na velkou vzdálenost.

Využijete na střelnici i pro pozorování přírody nebo noční oblohy. Špičkový pozorovací dalekohled, kterému důvěřují i naši biatlonisté.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Spektiv MeoStar S2 82 HD je mezníkem v sortimentu Meopty. Velikostí i prvotřídním výkonem je předurčen konkurovat jakémukoliv spektivu na současném trhu. Nízkodisperzní fluoridová HD skla objektivu přináší maximální rozlišení a kontrast s věrným barevným podáním v celém zorném poli i za snížených světelných podmínek. Ve spojení s okulárem 30-60x WA, který zachovává subjektivní zorné pole 66° v celém rozsahu zvětšení, je nový MeoStar S2 připraven vyhovět nejnáročnějším pozorovacím nárokům. Spektiv MeoStar S2 82 HD se vyrábí ve dvou provedeních, jako šikmý a přímý.

MeoStar S2 82 HD můžete dobře znát z biatlonových střelnic. Vedle Českého svazu biatlonu vsadily na jeho čistý obraz také týmy Slovenska a Norska.

Spektiv MeoStar S2 82 HD se dodává BEZ okuláru, který je nutné dokoupit zvlášť. Kompatibilní jsou okuláry se zvětšením 20-70x (vhodný na střelnici) nebo širokoúhlý 30-60x (vhodný pro pozorování přírody).

Při využití fotoadaptéru pro digiscoping nebo nebo adaptéru pro chytré telefony můžete pořizovat úchvatné detailní fotografie i na velké vzdálenosti.

Vlastnosti dalekohledu

MeoBright 5501

Všechny optické členy jsou opatřeny antireflexními vrstvami MeoBright 5501 (MB-5501) aplikovanými pomocí špičkových technologií v oboru – depozice vrstev za pomoci iontů. Vrstvy zajišťují mimořádné hodnoty světelné propustnosti spektivů (99,8% na čočku, 92% u celého přístroje podle modelu).


MeoShield

Vrstva aplikovaná za pomoci iontů chrání vnější povrchy čoček před poškrábáním a oděrem i v extrémních podmínkách. MeoShield splňuje armádní požadavky na odolnost a tvrdost povrchu.


MeoDrop

Speciální Meoptou vyvinutá hydrofobní vrstva pro rychlé odvedení kapek vody a částic prachu z povrchu optických prvků. Tato mikroskopická hydrofobní vrstva, aplikovaná na vnější povrchy čoček, formuje kapky deště a jiných tekutin do kuliček, které se jednoduše odkutálí po povrchu čočky. MeoDrop také umožňuje jednoduché setření nečistot a napomáhá udržet přístroj v optické čistotě.


HD optické členy

Fluoridová skla díky svým speciálním optickým vlastnostem umožňují dosáhnout významně vyššího potlačení chromatické aberace, než při použití standardních optických materiálů.


CentricDrive

Široká centrální objímka pro pohodlné zaostření i v rukavicích.


Stativový úchyt

Stativový úchyt se zámkem na otočné objímce umožňuje otáčení spektivu v rozsahu 360°, což umožňuje pozorování v jakémkoliv směru. Úchyt je kompatibilní s většinou stativových hlavic Manfrotto, závitem ¼” x 20 však připevníte spektiv k jakémukoliv dnes vyráběnému fotografickému stativu.


Integrovaná sluneční clona

Integrovaná sluneční clona chrání objektiv před prudkým deštěm a zabraňuje nežádoucím odleskům při ostrém protisvětle. Zabudovaný zaměřovací prvek ulehčuje zaměření pozorovaného objektu.


Těleso z duralu a hořčíku

Těleso je složeno z duralových a hořčíkových částí – použitím speciálních slitin je dosažena maximální pevnost a zároveň odlehčenost přístroje.


Optické komponenty

Jednotlivé optické komponenty jsou v Meoptě vyrobeny, pečlivě očištěny, vyleštěny a precizně složeny pro špičkový výkon.


Systém hranolů

Precizně vybroušený originální hranolový systém umožňuje dlouhé pozorování bez únavy zraku.


Vodotěsný

Všechny spektivy jsou 100% vodotěsné, ponorné a jsou plně chráněny proti vlhkosti, dešti a sněhu.


Plněno dusíkem

Všechny spektivy jsou hermeticky uzavřené, plněné inertním plynem, což 100% zabraňuje vnitřnímu rosení.

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy Meopta MeoStar S2
Záruka: 10 let + 20 při registraci
Minimální pozorovací vzdálenost: 4,15 m
Dioptrický rozsah okuláru: +/- 3 D
Délka objektivu bez okuláru: 326 mm
Hmotnost bez okuláru: 1430 g
Max. provozní teplota: 55 °C
Max. skladovací teplota: 70 °C
Min. provozní teplota: -25 °C
Min. skladovací teplota: -40 °C
Ohnisková vzdálenost objektivu: 439 mm
Stativový závit: 1/4-20
Světelná propustnost: 95 %
Vodotěsnost: 2 m
Závit pro objektivový filtr: ne

Spektivy Meopta

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Meopta je specialistou na optické produkty nejvyšší kvality pro průmyslové, vojenské a spotřební trhy. Profesionální optiku vyrábí již od roku 1933 na špičkové úrovni.

Na eshopu Puškohledy.cz se specializujeme na nabídku sportovní optiky značky Meopta. 

Meopta má vypracovaný velmi efektivní systém výroby, kontroly a zkoušení výrobků, který jim dává vysokou míru spolehlivosti i v těch nejtěžších podmínkách. I proto si Meopta může dovolit dát uživatelům svých prémiových dalekohledů, puškohledů i spektivů možnost rozšíření záruky až na 30 let.