Spektiv MeoStar S1 75 HD (APO) přímý

Kód: 80914
ZdarmaZdarma 27 513 Kč –9 %
80914 Spektiv MeoStar S1 75 HDAPO přímý 2
27 513 Kč –9 % 24 900 Kč
Dostupné do 24 hodin
Můžeme doručit do:
28.7.2021

Skvělá volba pro pozorování a fotografování přírody s neuvěřitelným rozlišením. 

Elegantní, kompaktní, výkonný a přitom cenově dostupný. Vyrovná se i větším a dražším modelům. Je vybaven nízkodisperzními fluoridovými skly, která díky svým speciálním optickým vlastnostem umožňují dosáhnout významně vyššího potlačení chromatické aberace u pozorovaných objektů a přináší maximální rozlišení i kontrast s věrným barevným podáním v celém zorném poli.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elegantní, kompaktní a výkonný design šikmého spektivu MeoStar S1 75 HD (APO), který se vyrovná i větším a dražším modelům, uspokojí i nejnáročnější pozorovatele. Robustní tělo z hliníku a pryskyřice s karbonovými vlákny ukrývá precizní optický systém, který u jednotlivých optických členů využívá technologii antireflexních vrstev MeoBright 5501 aplikovaných depozicí za pomoci iontů. Výsledkem je brilantní a křišťálově čistý obraz.

Pozorovací dalekohledy jsou určeny milovníkům přírody, ornitologům, myslivcům, sportovním střelcům, ale dobře slouží i jiným účelům vyžadujícím excelentní optické podání pozorovaného objektu.

Nejnáročnějším uživatelům jsou určeny modely Meostar S1-75 APO vybavené tzv. APO objektivy. Tyto pozorovací dalekohledy redukují na minimum sekundární barevnou aberaci a poskytují tak brilantní krystalicky čistý a ostrý obraz i v těch nejtěžších světelných podmínkách. Jsou nejvhodnější volbou pro fotografování.

Případný nežádoucí vliv ostrého protisvětla lze omezit výsuvnou sluneční clonou. Stativová objímka je opatřena závitem W 1/4“, který umožňuje upevnění dalekohledu na téměř všechny typy stativů.

Vodotěsný, dusíkem plněný spektiv MeoStar S1 75 HD (APO) je odolný proti zamlžení i za nejméně příznivých klimatických a manipulačních podmínek.

Spektiv MeoStar S1 75 HD (APO) se vyrábí ve dvou provedeních, jako šikmý a přímý.

Spektiv se dodává BEZ okulárů, které je nutné dokoupit. Kompatibilní jsou modely okulárů H75 30x WA, H75 20-60x nebo H75 30x WA-R se záměrnou stupnicí.

Vlastnosti

MeoBright 5501

Všechny optické členy jsou opatřeny antireflexními vrstvami MeoBright 5501 (MB-5501) aplikovanými pomocí špičkových technologií v oboru - depozice vrstev za pomoci iontů. Vrstvy zajišťují mimořádné hodnoty světelné propustnosti (99,8% na čočku, 92% v případě celého přístroje podle modelu).

MeoShield

Vrstva aplikována za pomoci iontů chrání vnější povrchy čoček před poškrábáním a odřením i v extrémních podmínkách. MeoShield splňuje armádní požadavky na odolnost a tvrdost povrchu.

CentricDrive

Široká centrální objímka pro pohodlné zaostření i v rukavicích.

Integrovaná sluneční clona

Integrovaná sluneční clona chrání objektiv před prudkým deštěm a zabraňuje nežádoucím odleskům při ostrém protisvětle. Zabudovaný zaměřovací prvek usnadňuje zaměření pozorovaného objektu.

Optické komponenty

Jednotlivé optické komponenty jsou v Meopta vyrobeny, pečlivě očištěné, vyleštěné a precizní složené pro špičkový výkon.

Systém hranolů

Precizní vybroušený originální hranolový systém umožňuje dlouhé pozorování bez únavy zraku.

Vodotěsný

Všechny Spektivy Meopta jsou 100% vodotěsné, ponorné a jsou plně chráněny proti vlhkosti, dešti a sněhu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy Meopta MeoStar S1
Záruka: 10 let + 20 při registraci
Minimální pozorovací vzdálenost: 4,18 m
Dioptrický rozsah okuláru: +/- 3 D
Délka objektivu bez okuláru: 350 mm
Hmotnost bez okuláru: 1206 g
Max. provozní teplota: 55 °C
Max. skladovací teplota: 70 °C
Min. provozní teplota: -25 °C
Min. skladovací teplota: -40 °C
Ohnisková vzdálenost objektivu: 329 mm
Stativový závit: 1/4-20
Světelná propustnost: 93 %
Vodotěsnost: 2 m
Závit pro objektivový filtr: ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: