Spektiv MeoStar S1 75 HD (APO) přímý

Kód: MEO-03926513809140
ZDARMAZDARMA 27 513 Kč –5 %
80914 Spektiv MeoStar S1 75 HDAPO přímý 2
27 513 Kč –5 % 26 137 Kč
Na dotaz

Skvělá volba pro pozorování a fotografování přírody s neuvěřitelným rozlišením. 

Elegantní, kompaktní, výkonný a přitom cenově dostupný. Vyrovná se i větším a dražším modelům. Je vybaven nízkodisperzními fluoridovými skly, která díky svým speciálním optickým vlastnostem umožňují dosáhnout významně vyššího potlačení chromatické aberace u pozorovaných objektů a přináší maximální rozlišení i kontrast s věrným barevným podáním v celém zorném poli.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Elegantní, kompaktní a výkonný design šikmého spektivu MeoStar S1 75 HD (APO), který se vyrovná i větším a dražším modelům, uspokojí i nejnáročnější pozorovatele. Robustní tělo z hliníku a pryskyřice s karbonovými vlákny ukrývá precizní optický systém, který u jednotlivých optických členů využívá technologii antireflexních vrstev MeoBright 5501 aplikovaných depozicí za pomoci iontů. Výsledkem je brilantní a křišťálově čistý obraz.

Pozorovací dalekohledy jsou určeny milovníkům přírody, ornitologům, myslivcům, sportovním střelcům, ale dobře slouží i jiným účelům vyžadujícím excelentní optické podání pozorovaného objektu.

Nejnáročnějším uživatelům jsou určeny modely Meostar S1-75 APO vybavené tzv. APO objektivy. Tyto pozorovací dalekohledy redukují na minimum sekundární barevnou aberaci a poskytují tak brilantní krystalicky čistý a ostrý obraz i v těch nejtěžších světelných podmínkách. Jsou nejvhodnější volbou pro fotografování.

Případný nežádoucí vliv ostrého protisvětla lze omezit výsuvnou sluneční clonou. Stativová objímka je opatřena závitem W 1/4“, který umožňuje upevnění dalekohledu na téměř všechny typy stativů.

Vodotěsný, dusíkem plněný spektiv MeoStar S1 75 HD (APO) je odolný proti zamlžení i za nejméně příznivých klimatických a manipulačních podmínek.

Spektiv MeoStar S1 75 HD (APO) se vyrábí ve dvou provedeních, jako šikmý a přímý.

Spektiv se dodává BEZ okulárů, které je nutné dokoupit. Kompatibilní jsou modely okulárů H75 30x WA, H75 20-60x nebo H75 30x WA-R se záměrnou stupnicí.

Vlastnosti

MeoBright 5501

Všechny optické členy jsou opatřeny antireflexními vrstvami MeoBright 5501 (MB-5501) aplikovanými pomocí špičkových technologií v oboru - depozice vrstev za pomoci iontů. Vrstvy zajišťují mimořádné hodnoty světelné propustnosti (99,8% na čočku, 92% v případě celého přístroje podle modelu).

MeoShield

Vrstva aplikována za pomoci iontů chrání vnější povrchy čoček před poškrábáním a odřením i v extrémních podmínkách. MeoShield splňuje armádní požadavky na odolnost a tvrdost povrchu.

CentricDrive

Široká centrální objímka pro pohodlné zaostření i v rukavicích.

Integrovaná sluneční clona

Integrovaná sluneční clona chrání objektiv před prudkým deštěm a zabraňuje nežádoucím odleskům při ostrém protisvětle. Zabudovaný zaměřovací prvek usnadňuje zaměření pozorovaného objektu.

Optické komponenty

Jednotlivé optické komponenty jsou v Meopta vyrobeny, pečlivě očištěné, vyleštěné a precizní složené pro špičkový výkon.

Systém hranolů

Precizní vybroušený originální hranolový systém umožňuje dlouhé pozorování bez únavy zraku.

Vodotěsný

Všechny Spektivy Meopta jsou 100% vodotěsné, ponorné a jsou plně chráněny proti vlhkosti, dešti a sněhu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Dalekohledy Meopta MeoStar S1
Záruka: 10 let + 20 při registraci
Minimální pozorovací vzdálenost: 4,18 m
Dioptrický rozsah okuláru: +/- 3 D
Délka objektivu bez okuláru: 350 mm
Hmotnost bez okuláru: 1206 g
Max. provozní teplota: 55 °C
Max. skladovací teplota: 70 °C
Min. provozní teplota: -25 °C
Min. skladovací teplota: -40 °C
Ohnisková vzdálenost objektivu: 329 mm
Stativový závit: 1/4-20
Světelná propustnost: 93 %
Vodotěsnost: 2 m
Závit pro objektivový filtr: ne

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Meopta je specialistou na optické produkty nejvyšší kvality pro průmyslové, vojenské a spotřební trhy. Profesionální optiku vyrábí již od roku 1933 na špičkové úrovni.

Na eshopu Puškohledy.cz se specializujeme na nabídku sportovní optiky značky Meopta. 

Meopta má vypracovaný velmi efektivní systém výroby, kontroly a zkoušení výrobků, který jim dává vysokou míru spolehlivosti i v těch nejtěžších podmínkách. I proto si Meopta může dovolit dát uživatelům svých prémiových dalekohledů, puškohledů i spektivů možnost rozšíření záruky až na 30 let.